fbpx
BLOGAS

Gal ir jums buvo kilusi tokia mintis, kad jokiais būdais neinvestuosite į investicinį gyvybės draudimą. Juk kam mokėti tuos didelius administracinius mokesčius, kai galite čia ir dabar nuspirkti aukso, sidabro ar kokią kriptovaliutą su šuns veidu?  Klausimų – daug, o atsakymų – mažai. Tad kaip yra iš tikrųjų? Pirmiausia, norint apie tai kalbėti, reikia suprasti… skaityti daugiau.

Pastaruosius metus, labai dažnai naujienų sklaidos kanaluose, buvo kalbama apie augančią infliaciją ir pabrangusias prekes, o nesenai iškilo nauja tema –  bankrutuojantys bankai. Tačiau nesunku prognozuoti apie ką bus diskutuojama netrukus – nedarbą. Tad ką reiktų žinoti? Atrodo keista diskutuoti apie nedarbą, kai šiuo metu Lietuvoje jis yra žemumose. Prieš kokį dešimtmetį nedarbas mūsų šalyje… skaityti daugiau.

Neretai kalbėdamas su klientais suprantu, kad pinigų valdymas žmonėms yra sudėtingas procesas. Juk tai pakankamai sudėtingas dalykas! Norėdamas išpręsti šią problemą, aš sau pritaikiau tam tikrą pinigų skirstymo sistemą, kuri galėtų padėti ir Jums.   Kodėl skirstymas? Galbūt savęs klausiate – kodėl turėčiau skirstyti pinigus, jei man jie visi yra vienoje vietoje? Įsivaizduokite, kad gyvenate… skaityti daugiau.

Paminėjus žodį „turto klasė“ neretas žmogus pagalvoja apie nekilnojamąjį turtą arba grynuosius pinigus. Tačiau nereikia pamiršti, jog investavimas gali įgauti ir kitokią formą: juk yra ir akcijos, obligacijos, fondai, paskolos! Turto klasių yra daug ir jos gali Jums padėti apsispręsti kur investuoti.   Grynieji Esu įsitikinęs, jog esate geriausiai susipažinę su šia turto klase. Pasakius… skaityti daugiau.

Kartais taip nutinka, kad atrodo, jog viską darai gerai: turi skirtingas sąskaitas, investuoji, taupai, bet finansinė padėtis prastėja, o motyvacijos dirbti visiškai nebėra. Ar žinojote, jog nepasitikėjimas savimi bei neinvestavimas į savęs pažinimą turi tam įtakos?   (Ne)pasitikėjimo savimi spiralė Prieš galvojant apie tai, kaip nepasitikėjimas savimi gali pakenkti, pirmiausia, reikia suprasti, kaip jis atsiranda…. skaityti daugiau.

Konsultuojant klientus išgirstu daug besikartojančių klausimų – kokia geriausia investicija? Kur padėti pinigus ir kaip juos investuoti? Žinoma, vieno atsakymo neturiu. Į tai įeina labai daug faktorių, kurių dalį aptarsiu šiandien.   Rizikos kategorijos Prieš investuojant svarbu žinoti savo rizikos toleranciją, kuri reiškia Jūsų toleruojamą nuostolio lygį. Kitaip tariant – žinokite koks kapitalo vertės sumažėjimas… skaityti daugiau.

Su nuolatos kintančia ekonomika, iškyla vis daugiau klausimų apie asmeninius finansus. Juk nuo to priklauso žmogaus gyvenimas, jo kokybė. Todėl yra labai svarbu, kad žmonės padarytų pirmąjį žingsnį, finansinės nepriklausomybės link – planuotų pinigus. Tačiau kaip tai padaryti?   Neturėkite jokių vartojimo kreditų Turėti vartojimo kreditus yra pakankamai brangu. Žmonės už juos gali sumokėti net… skaityti daugiau.

Ar kažkada pagalvojote – kiek laiko kainuoja Jūsų pirkiniai? Ne vien daiktai, bet ir paslaugos, įvairūs produktai ar netgi paskolos bei investicijos. Tarkime, Jūs norite nusipirkti mašiną už 8.000 eurų. Tai yra pakankamai „stambus“ pirkinys, kuriam gali tekti pataupyti. Tačiau iškyla klausimas – kiek laiko reikės taupyti?   Formulė Žinau, tai gali atrodyti gana neįtikėtinai,… skaityti daugiau.

Be abejo, kapitalo didinimas investicijomis yra daugumos žmonių interesas. Pasyviai gauti pinigus? Juk tai svajonių gyvenimas! Tačiau norint sklendėti savo svajonėje, reikia nepamiršti, jog viskas turi savo pirmuosius žingsnius. Tad kaip pradėti investuoti?   Kelkite sau klausimus Taigi, svarbiausia pradėti nuo klausimo – koks mano tikslas? Nemažai atsakytų, kad jie investuoja tam, nes infliacija yra… skaityti daugiau.

Visada galvojau, kad pinigų valdymas yra įprotis. Tačiau kyla klausimas – ar jis yra išugdytas teisingai? Siekdamas rasti atsakymą į šį klausimą, aš sudariau pakankamai paprastą sistemą, kuri padės Jums suprasti, kaip elgtis su pinigais.   Skirtingos sąskaitos Pirmasis žingsnis yra pinigų skirstymas į skirtingas sąskaitas. O kam tai? Tik pagalvokite, jei pinigų visai neskirstytumėte… skaityti daugiau.

Per porą metų, nuo tada kai prasidėjo COVID-19 pandemija, buvo atspausdinta apie 30 proc. iki šiol buvusių pinigų pasaulyje. Tad logiška, kad kai mūsų pinigų kiekis yra „atskiedžiamas“ naujais pinigais, buvusio vieneto vertė palaipsniui mažėja. Tačiau kokią įtaką daro infliacija ir kaip ji yra susijusi su Jumis?   Kas yra infliacija? Infliacija taip pat turi… skaityti daugiau.

Po pandemijos infliacija vis kyla, palūkanos didėja ir vis dažniau girdime žodį „EURIBOR“. Natūralu, kad ne visiems aišku, ką šie žodžiai reiškia ir kaip jie susiję. Mano manymu, suprasti kas yra EURIBOR‘as yra svarbu, kadangi tai daro labai didelę įtaką Jūsų kreditams. Tad kas tai?   Kas yra EURIBOR‘as? Šiuo metu pasaulyje yra branginami pinigai,… skaityti daugiau.