fbpx

Kaip elgtis su pinigais?

2023-05-22 / Nerijus Murauskas

Visada galvojau, kad pinigų valdymas yra įprotis. Tačiau kyla klausimas – ar jis yra išugdytas teisingai? Siekdamas rasti atsakymą į šį klausimą, aš sudariau pakankamai paprastą sistemą, kuri padės Jums suprasti, kaip elgtis su pinigais.

 

Skirtingos sąskaitos

Pirmasis žingsnis yra pinigų skirstymas į skirtingas sąskaitas. O kam tai? Tik pagalvokite, jei pinigų visai neskirstytumėte ar neužsirašytumėte, būtų visiškas chaosas. Pinigų skirstymas į skirtingas sąskaitas apsaugo nuo pinigų išleidimo vienai sričiai, kai nukenčia kita. Apie tai rašiau ankstesniame straipsnyje čia (įdėti nuorodą į straipsnį apie pinigų skirstymą).

 

Uždirbkite daugiau, nei išleidžiate

Gyvenimą mes galime gyventi keliais būdais. Pirmasis – veržtis diržus ir kaip įmanoma išleisti mažiau pinigų, riboti save bei įsigyti pigesnius daiktus. Antrasis – galima stengtis uždirbti daugiau, nei išleidžiate. Įsivaizduokite, padidinę savo pajamas galėsite neriboti savęs ir pernelyg nesinervinti ką galite ir ko negalite pirkti. Trečiasis – įgyvendinti abu būdus, t.y. stengtis uždirbti daugiau ir laikytis sąmoningumo išleidžiant pinigus pirkiniams. Visais atvejais turime stengtis uždirbti daugiau, nei išleidžiame. Tačiau antruoju arba trečiuoju būdu jausimės geriau, nei pirmuoju.

 

Turėkite kelis pajamų šaltinius

Praeitoje pastraipoje minėjau, kad reikia didinti savo pajamas. Tai galite padaryti turėdami antrą pinigų šaltinį. Tarkim, esate samdomas darbuotojas ar netgi turite savo verslą ir tai yra Jūsų pirmasis pajamų šaltinis. Tačiau tai gali būti ne vienintelis. Papildomai galite užsidirbti esamame darbe (tereikia apie tai pasikalbėti su darbdaviu), galite susikurti antrą pajamų šaltinį pradėję monetizuoti savo pomėgius (pvz. treniruoti žmones, kurti mokamą turinį, gaminti rankdarbius ar maistą,….)! Yra daug ir įvairių būtų kaip užsidirbti, tačiau visada reikėtų vengti finansinių piramidžių, ar kitų „greito praturtėjimo“ schemų. Tokiose vietose tik prarasite pinigus, bei susigadinsite santykius.

 

Turėkite tik geras paskolas

Žinoma, žodis „paskolos“ ne vieną žmogų išgąsdintų, tačiau jos gali būti įrankis, kuris leidžia pasiekti tam tikrų tikslų. Labai gaila, bet ne visos paskolos leidžia tai padaryti. Paskolas aš skirstau į geras ir blogas. Gerosios paskolos Jus turtina, o blogosios ištraukia pinigus iš piniginės. Blogosios dažniausiai susidaro iš vartojimo paskolų bei greitųjų kreditų, o gerosios – verslui vystyti, nekilnojamam turtui įsigyti, ar kitam turtui generuojančiam pinigų srautą.

 

Investuokite

Jau ne pirmą kartą rašau ir kalbu apie investavimą, todėl viską pasistengsiu paaiškinti labai paprastai. Jei neinvestuosite, Jūsų finansinė ateitis priklausys nuo darbo pajamų. Negana to, kai galimybės dirbti nebebus, juk reikės iš kažko pragyenti! Todėl investicijos labai gerai padeda tam pasiruošti iš anksto.

 

Nuolatos mokykitės

Mano manymu, tai yra bene labiausiai atsiperkanti investicija – į save. Juk svarbu mokytis apie finansus, finansinį raštingumą. Taip pat ir apie sveikatą, sportą, mitybą, santykius, naujas technologijas, ir kt. Tik pagalvokite, kuo daugiau mokysitės, tuo Jūsų vertė rinkoje bus didesnė!