fbpx

Kiek laiko kainuoja pirkiniai?

2023-05-22 / Nerijus Murauskas

Ar kažkada pagalvojote – kiek laiko kainuoja Jūsų pirkiniai? Ne vien daiktai, bet ir paslaugos, įvairūs produktai ar netgi paskolos bei investicijos. Tarkime, Jūs norite nusipirkti mašiną už 8.000 eurų. Tai yra pakankamai „stambus“ pirkinys, kuriam gali tekti pataupyti. Tačiau iškyla klausimas – kiek laiko reikės taupyti?

 

Formulė

Žinau, tai gali atrodyti gana neįtikėtinai, nes tokių apskaičiavimų nėra daug. Tačiau galiu Jus pradžiuginti – tai apskaičiuoti pakankamai lengva!

Norint suskaičiuoti, kiek laiko kainuoja Jūsų pinigai, pirmiausia reikia savo pajamas padalinti iš darbo valandų skaičiaus. Tai padarę, gausite vienos valandos uždarbį. Pavyzdžiui: jei uždirbate 2.000 eurų kas mėnesį bei dirbate pilnu etatu (160 val.), Jūsų valandinis uždarbis bus 12 eurų ir 50 centų.

Dabar turint šiuos skaičius omenyje, juos reikia pritaikyti, naudojant dar vieną formulę:

Jums reikės norimo objekto sumą padalyti iš valandinio uždarbio. Pavyzdžiui: mašina, kurią jau minėjau, kainuoja 8.000 eurų, o Jūsų valandinis uždarbis yra 12.50 eur. Mašinos kainą padaliję iš uždarbio, gausite 640 valandų arba 80 darbo dienų.

 

Kodėl tai reikalinga?

Nors toks formulių taikymas ir skaičiavimas gali atrodyti kaip laiko gaišimas, bet galiu Jus pradžiuginti – tai naudingiau nei gali atrodyti.

Toks laiko skaičiavimas labai efektyviai padeda įsivertinti, ar mums tikrai reikia to pirkinio ir ar nėra pigesnių alternatyvų, kurios atlieka tą pačią funkciją. Vizualiai matydami skaičius, galite savęs klausti, ar esate pasiryžę išdirbti 80 dienų ir niekam kitam neatsidėti, kad nusipirktumėte tam tikrą mašiną?

Negana to, jei turite kokių abejonių apie savo darbą, toks apskaičiavimas padės Jums pasvarstyti, ar nepernelyg pigiai parduodate savo laiką? O tokios įžvalgos yra kritiškai svarbios, planuojant savo finansinę ateitį. Tad nebijokite pasiskaičiuoti savo laiko ir pinigų – tai naudinga!