fbpx

Kaip pradėti investuoti?

2023-05-22 / Nerijus Murauskas

Be abejo, kapitalo didinimas investicijomis yra daugumos žmonių interesas. Pasyviai gauti pinigus? Juk tai svajonių gyvenimas! Tačiau norint sklendėti savo svajonėje, reikia nepamiršti, jog viskas turi savo pirmuosius žingsnius. Tad kaip pradėti investuoti?

 

Kelkite sau klausimus

Taigi, svarbiausia pradėti nuo klausimo – koks mano tikslas? Nemažai atsakytų, kad jie investuoja tam, nes infliacija yra smarkiai padidėjusi. Tačiau tai yra išorės stimuliuojamas tikslas, todėl reikia ieškoti vidinio. Pavyzdžiui, mano tikslas yra labai paprastas – investuoju tam, jog pasiekčiau finansinę nepriklausomybę ateityje. Visai paprasta, ar ne? Tad prisėskite, ramiai pagalvokite ir suraskite savo vidinį investavimo tikslą.

 

Numatykite sumą

Taip pat yra labai svarbu numatyti savo sumą. Mano manymu, investuoti tai, kas liko po vartojimo yra klaida. Todėl galima padaryti daug paprasčiau – gavus atlygį atsidėti konkrečią sumą investavimui ir tada vartoti tai, kas liko. Tačiau kodėl gi svarbu nusistatyti tą konkrečią sumą? Na, kai turėsite nuolatinę pinigų sumą, kuri įeina į investicijas, galėsite dėliotis investavimo strategiją.

 

Išsiaiškinkite kokia tai investicija

Tarkime, jau sugalvojote kodėl investuojate ir kokia bus nuolatinė suma. Kas toliau? Labai paprasta – išsiaiškinkite ar Jūsų investicija yra vienkartinė ar periodinė. Vienkartinės investicijos yra labiau priimtinos tiems, kas nori auginti jau sukauptą kapitalą, o periodinės – kapitalo kaupimui.

 

Sudėliokite investavimo strategiją

Kitas žingsnis būtų sudėlioti investavimo strategija. Ši strategija iš esmės susideda iš dar daugiau klausimų į kuriuos galite atsakyti tik Jūs. Pavyzdžiui, į kokią riziką investuosite – mažą, vidutinę ar didelę? Išgryninti savo rizikos toleranciją yra labai svarbu kiekvienam investuojančiam asmeniui.

Antrasis klausimas – kiek ilgai ketinate investuoti? Yra trumpalaikės bei ilgalaikės investicijos ir spekuliavimas. Ką tai reiškia? Leiskite Jums paaiškinti labai paprastai: spekuliavimas yra kai Jūs siekiate ženklaus pelno per trumpą laikotarpį. Pavyzdžiui, perkate ir parduodate tą pačia, ar net sekančią dieną. Galbūt net kitą savaitę. Kodėl spekuliavimas yra labai rizikingas? Visų pirma, tai nuolat reikalauja dėmesio ir yra galimybė, kad net nespėsite parduoti.

 

Susiraskite, kas gali padėti investuoti.

Labai svarbu yra nevengti ieškoti pagalbos. Kiekvienas augome apsupti draugų, mokytojų ir kitų asmenų, kurie mūsų išmokė spręsti problemas ir padėjo atrasti gyvenimo kryptį. Tad kodėl neieškojus pagalbos dėl investicijų? Investavimas yra procesas, kurį nemažai žmonių jau yra įvaldę. Todėl kreiptis į draugus, kurie gyvena iš investicijų ar netgi į finansų specialistus Jums būtų labai naudinga. Beje, galite daug ko išmokti, ypač jei žmonės kalba iš asmeninės patirties!

 

Imkitės veiksmų

Visi žingsniai įvykdyti – kas toliau? Imkitės veiksmų. Žinoma, Jūs galite atsidėti pinigus į banko sąskaitą ir jie nuosekliai augs. Bet juk infliacija pasiglemš nemažą jų dalį, o jei investuosite – sukauptas kapitalas kils į viršų. Tad kodėl pasyviai sėdėti, jei galima nuolatos pasyviai didinti savo kapitalą?