fbpx

Kliento atsiliepimas po seminaro „7 vaistai TAVO piniginei pripildyti”

2020-01-12 / Nerijus Murauskas

Eugenijus dalyvavo seminare 2019-11-19.

Po seminaro su manimi susisiekė gan ilgu el. laišku.

Mane nustebino būtent tai, kad jis iš karto ėmėsi veiksmų. Nelaukė rytojaus, ar pirmadienio, ar naujųjų metų. Iš karto pradėjo mokytis. Tikiuosi šis pasidalinimas bus įkvėpimas ir tau pradėti mokytis apie pinigus. Ir įkvėpimas po įvairių renginių iš karto imtis veiksmų.

Skanaus 🙂

—-

Sveiki,

Ačiū už labai įdomų ir naudingą seminarą „7 vaistai TAVO piniginei pripildyti bei labai ačiū už tikrai įdomių knygų sąrašą. Jos mane tiesiog užkabino! Dabar dažnai savęs klausiu: „Kodėl aš jų neatradau anksčiau …”.

Iškart po Jūsų laiško prisiminiau, kad Milana Jonikienė (po seminaro apie tai kaip mokyti vaikus apie pinigus) atsiuntė Bodo Schafer’io „Manis, arba Pinigų abėcėlė”. Pagalvojau jeigu jau du lektoriai ją rekomenduoja vadinasi reikia paskaityti. Pagalvojau, kad formatas turėtų būti lengvai suprantamas, nes skirtas vaikams/paaugliams. Ir ta knyga mane užkabino. Ja perskaičiau labai greitai, per kelis vakarus ir tada prasidėjo mano medžioklė, t.y. pradėjau ieškoti kitų knygų iš Jūsų siųsto sąrašo. Labai apsidžiaugiau, kad kelias iš jų pavyko rasti prie pat namų esančioje bibliokoje. Jau kitą diena ten nukeliavau ir parsinečiau 3 knygas po vidutiniškai 300psl. Pagalvojau, kad dabar jas skaitysiu kokį mėnesį! Bet jau po geros savaitės ieškau naujų knygų! Panaikinau savo įsitikinimą, kad knygos apie finansus skirtos tik finansininkams ir yra labai sunkiai suprantamos. Dabar skaitau kitas R. Kijosakio knygas, be to kituose Kauno miesto bibliotekose užsirezervavau kitas knygas. Stengiuosi nepirkti visų, o iš pradžių jų paieškoti nemokamai. Kelias jau užsiprašiau ir Kalėdų senelio :). Suprantu tik vieną, kad kuo daugiau skaitau tuo daugiau atrandu sričių, į kurias noriu labiau pasigilinti.

Aš jas ne tik skaitau, bet ir iškart imuosi veiksmų. Prieš tai buvau įsitikinės, kad finansus valdau teisingai, bet pasirodo ne: mano sautaupas „ėda” infliacija, nieko neinvestouju ir t.t. Tačiau mūsų šeima gyvena taupiai, per maždaug 7 metus bankui grąžinom paskolą už butą. Be to jau 11 metų sekėm savo pajamas ir išlaidas. Tai mums padėjo žengti kitus žingsnius. Praeitą savaitę nukeliavau į savo pagrindinį banką (SEB) ir paprašiau man atidaryti papildomas 6 sąskaitas (internetu to negalima padaryti, tokia banko politika). Tiesa pasakius buvau nesuprastas :), į mane žiūrėjo kaip į keistuolį, bandė atkalbėti, klausinėjo kam to reikia, vadybininkė sakė, kad reikia aukštesnio vadybininko sutikimo. Bet kai pradėjau kalbėti, kad kiti bankai tai leidžia padaryti internetu, tai viską sutvarkė. Tai va taip pradėjau biudžetavimą. Gruodis jau pirmasis mėnuo, kai mano pinigai yra paskirstyti į sąskaitas.

Kiti mano teisingai žengti žingsniai:
– Maždaug pries 9 mėn sudariau garantuotų palūkanų gyvybės draudimą (ačiū Jolantai ir jos mokytojams už pastangas mane įkalbant. Dabar jau labiau suprantu, kad padariau teisingai ir apsisaugojau save nuo nenumatytų atveju ir kaupiu papildomą dalį prie savo pensijos);
– Papildomai kaupiu savo pensijai maksimaliai naudojantis II pensijų pakopa. Tai darau beveik nuo pat šios sistemos starto. Tik praeitą vasarą perėjau iš savo pagrindinio banko į INVL;
– Atsidariau sąskaitą kredito unijose ir ten kaupiu savo kapitalą finansiniam saugumui užtikrinti;
– Dalį pinigų pradėjau investouti (Nordstreet ir Paskolų klubas);
– Išsikėliau tikslus, turiu savo ilgalaikių tikslų vizualizaciją ir vedu savo sėkmės žurnalą;
– Pradėjau mąstyti pozityviai ir atsiribojau nuo negatyvios informacijos (TV, žinių, delfi). Mieliau tą laiką skiriu knygos skaitymui;
– Pradėjau viską daryti nuo dabar, o ne atidėti tai vėliasniam laikui;

Ateityje tikrai norėsiu pradėti investuoti į akcijas ir į fondus, o galbūt ir į NT. Prieš tai to noriu pasimokyti iš knygų:
– Bodo Schafer – Gerovė be streso;
– Roberto Kijosakio – Turtingojo tėčio investavimo vadovas
– Antony Robbins – Unshakeable
Be to ateityje tikrai lankysiu mokamus kursus apie tai. Dabar tam reikia sutaupyti pinigų.